ankara escort
baskı beton
.

Yılbaşında nerede ne giyilir?

Yılbaşını nerede kutlayacağınız kıyafet seçiminizde önemli bir unsurdur..

RENKLERLE OYNAYIN

Kırmızı sevenler

Gelenekselleşmiş kırmızı kıyafet, çok hafif bir göz makyajı, pastel tonda bir kırmızı rujla yılbaşı gecesi için çok eğlenceli olabilir.

Siyahın gizemi

Koyu tonların kışın kadına daha çok gizem kattığını, çekici yaptığını düşünüyorum. Çünkü kışın tenler de açılıyor. Açık tende koyu renkler patlıyor ve kadını daha gizemli ve seksi bir görünüme sokuyor. Renk kullanmayı tabii ki çok seviyorum. Kısıtlamaları olan bir tasarımcı değilim. Fakat daha abiye durumlarda, kokteyl ya da özel gecelerde kadını koyu tonlarla daha rafine buluyorum. Lacivert, bitter çikolata kahvesi ve kömür siyahı moda. Bunlara küçük dokunuşlarla renkler katılabilir. Ben 2018-2019 kış koleksiyonunda koyu tonları öne çıkardım.

Bir ev davetiyse; özel bir seremoninin olacağını hayal ediyorum ve küçük kokteyl elbiselerini tercih etmelerini öneririm.

Oteldeki bir resepsiyona katılacaklarsa; uzun tercih edebilirler ama ışıltılardan mümkün olduğu kadar uzaklaşmalılar. Ancak siyah elbisenin üstünde siyah boncukla yapılmış işlemeler olabilir. Frapan bir görüntü olmadan, dozundaki dekoltesiyle o klaslığı elden bırakmayan uzun gece elbiselerini tercih edebilirler.

Bir genç kız kulüpte bir partiye katılacaksa; altta kalem pantolon, üstünde korse formunda gepiyarlar, onun üstünde, hafif hırpalanmış bir deri ceket olmalı. Kollar dirseklere kadar sıvanmalı böylece rock-şık görüntü olur. Üzerindeki deri ceketini çıkarttığında da çok abiye ve şık bir görüntüye ulaşacaktır. Ayrıca bunu çok iyi bir kolye ile renklendirebilir. Bebek önlüğünden ilham alınarak tasarlanmış, irili ufaklı taşlı kolyeler, büstiyere çok hoş bir görünüm katabilir.

Daha underground, yine gençlerin olduğu bir partiye gidilecekse; gri bir fanila önerebilirim. Hatta erkek arkadaşının fanilası olursa daha iyi olur. Onun üstüne büyük bir kolye, altına da mikro mini, ışıltısız bir etek ve dümdüz hiç topuğu olmayan, bileklerde biten, üzeri çeşitli malzemelerle hareketlendirilmiş hafif asker botları çok hoş olur. Bot, onu parti görüntüsüne sokacaktır.

‘Stili olan kadın ’ olmak kolay

Aslında neyi nerede giymeyi bildiğiniz an otomatikman kadına da şık algısı yükleniyor. En önemli denklem bu. Kadın bunu gardırobunda çözdüğü an, o hayal ettiği ‘şık’ tanımını hayatı boyunca taşır ve çok kısa bir süre içerisinde ‘stili olan kadınlar’ kulvarına kendini adapte edebilir.

Ve dekolte…

Yılbaşında sırt dekoltesi olmalı. Ben elbisedeki dekoltenin tek bir yerde olmasını seviyorum. Dümdüz uzun kollu, kayık yakalı bir elbisenin derin sırt dekoltesinde, bir de önde yırtmaç fikri hoşuma gitmiyor. O dekolte sadece sırtta kalmalı çünkü dekolte tek bir bölümde toplandığı zaman kadını şık yapıyor. Dozu da önemli. Çok derin bir V yaka elbisede hareket imkanı iyi bir elden çıkmadıysa, giyen kadın da elini devamlı göğsünde tutuyorsa, benim için o elbise direkt çöpe atılmalı! Elbise kadına hareket ve konfor da sağlamalı.

Yanlış elbise sizi zora sokar !

Giydikten sonra elbiseyle asla mücadele etmemelisiniz. Bir kadının gece boyunca elbisesiyle uğraştığını düşünün, asla çevreye karşı hoş bir görüntü olamaz. Mikro mini bir etek giydiğinde de, eteğinde iyi bir kupu yoksa ve her oturduğunuzda iki eliyle aşağı doğru çekme hissi uyandırıyorsa, o eteği asla giymemeli. Askısız bir gepiyer giydiğinizde de düşecek hissi uyandırıyorsa, içinde özel malzemeleri yoksa, kesinlikle giymeyin! Çünkü bütün gece sizi hoş olmayan şekillere sokar.

Renkler ve tenler

Ten açıldıkça renk skalası da genişliyor. Çok koyu tenli hanımlar, tenini parlatan renkler giymeli. Mesela, kırmızı ya da orta tonlarda gece mavisi, safran tonları, baharatçılardaki açık tonlar, pudra tonları onlara çok yakışır. Yaz aylarında da su yeşilleri, mint yeşilleri ve saman sarıları…

HOŞ VE ALIMLI OLMAK İÇİN…

Yeni yıl herkes için büyük bir umut. Yeni bir seneye başlamanın heyecanıyla bu özel günde kadınlar o an için gereksinimi olmasa dahi, kendilerine birtakım ödüller hazırlıyorlar. Kimi zaman radikal değişiklikler yapıp saçlarının tonunu değiştiriyorlar, kimi zaman bir daha hiç giymeyecekleri bir giysiyi satın alıyorlar! Ama istisnasız tüm kadınlar, yılbaşı gecesi daha iddialı bir görüntüye sahip olmak istiyor, kendisini daha hoş ve alımlı bir hale sokmaya çalışıyor. Ben de her kış koleksiyonumu hazırladığımda, muhakkak hanımların yılbaşında kullanabileceği formda giysiler tasarlıyorum. Yapmış olduğumuz çekimde de hem yılbaşı gecesi rahatlıkla kullanabileceği hem de sonradan çeşitli aksesuarlarla normal günlerde de giyebileceği bir koleksiyon var. Biz ayrı ayrı şehirlerde olsak da, aynı hisle koleksiyonu oluşturuyoruz.

ÖNERİ 1: Leopar Özellikle bu koleksiyonda, bazı desenler ve kuplar var. Yoğun bir leopar sezonu oldu. Benim koleksiyonumla da buluştu. Stilize ederek kullandığım leopar desenine, biraz daha tonlarını sakinleştirerek, bu vahşi deseni daha sakin görüntüye sokmaya çalıştım. Farklı renklerle de bir araya getirerek kullanımı daha kolay hale dönüştürdüm. Yılbaşı gecesi leopar bir küçük elbise ya da leopar diz kapağının üstünde biten, kalem etek giyilebilir. Onun üstünde siyah bir bluz olur. Leopar kalem formlu bir pantolon, siyah bir büstiyer ve siyah blazer bir ceketle maskulen bir hava da olabilir.

ÖNERİ 2: Uzun elbise Yılbaşı gecesi uzun elbise giymek gerektiren davetler de oluyor. Uzun elbiseleri, spor ve şık bir hale getirdim. Hiç ışıltısız, dümdüz ve üzerinde blazer bir ceketle giyilebilir. Çok süslenmemiş, daha cool duran bir görüntü.

ÖNERİ 3: Hafif makyaj, doğal saç Daha az makyaj yapılmalı. Hafif bir göz makyajı yeterli. Asla kuaförden çıktığınızı belli eden bir saçınız olmamasını öneririm. Kadın doğala yakın bir saç ve makyaj uyguladığında çok daha güzelleşiyor çünkü.

Hem esmer hem sarışın hem de kumrallara yakışan renkler

Kırmızı, gece mavisi ve siyah. Bazı tonlar o hanıma yakışmasa dahi, ona mutluluk verir. O zaman da başkalarına hiç söz söyleme hakkı düşmez.

Kadınların en büyük hayali…

Her kadın beğenilmeyi ve iltifat almayı sever. Bunu hemcinslerinden kolay kolay duymasa bile bakışlarından da bunu anlıyor. Kadınların algıları çok güçlü, bir kişinin arka tarafını görebilecek bir zekaya sahip. Kadınların en çok hayalini kurduğu şey, giysinin defolarını saklayarak ona bir anlam yükletmesi ve o anlamın da asla frapan olmaması. Herkes kibar, modern, şehirli bir kadın olma hayali peşinde.

Ev Partileri:

Ev partilerinde de topuklu ayakkabılar yerine düz tabanlı şık bir ayakkabı veya babet giyebilirsiniz. Elbiselerinizi de yine rahat ve günlük kıyafete uygun modellerden seçmelisiniz. Kloş mini etek veya elbiselerinizi renkli opak çoraplarla taçlandırabilirsiniz. Yine basic bluzlar ve yüksek bel pantolonlar da kesinlikle tercihleriniz arasında olmalı.

Sokak Partileri:

Son yıllarda sokak partileri çok sık yapılmaktadır. Siz de yılbaşı gecesi bir sokak partisine davetliyseniz tercihinizi daha rahat ve bir o kadar da tarz elbiselerden yana kullanmalısınız. Uzun süre ayakta kalacağınız için size önerimiz ince topuklu sivri burunlu ayakkabılardan uzak durun! Bunun yerine daha rahat hareket edebileceğini kalın topuklu bootie’ler kullanabilirsiniz. Bu tür ayakkabılar kalın topuklu olduğu için topuğun boyu yüksek olabilir.

Kıyafet tercihiniz de yine hem ortama hem de hava şartlarını uygun olmalı. Örneğin boğazlı vücudunuzu saran triko elbiseler, uzun paltolar, parıltılı şık bluzlar yılbaşı sokak konseptine uygun olacaktır. Aksesuarlarınızı da büyük dikkat çeken modellerden yana kullanabilirsiniz.

Makale Etiketleri:
· · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · ·
Makale Kategorileri:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın! rastgele gönderiler..